Upadłość konsumencka to rozwiązanie problemów finansowych, a w związku z tym brak chronicznego stresu, natarczywych telefonów i procesów windykacyjnych. To także brak nakazów zapłat i wyjście ze spirali zadłużenia. Upadłość konsumencka jest całkowitym umorzeniem długów.

Jeśli chcesz dać sobie szansę na nowe życie, już teraz sprawdź, jak ogłosić upadłość konsumencką. Procedura jej ogłoszenia wbrew pozorom jest prosta, zwłaszcza gdy skorzysta się ze specjalistycznej pomocy prawnej. Nasza kancelaria pomogła szerokiemu gronu Klientów, którzy dziś śpią już spokojnie, ponieważ powrócili do normalności i rozpoczęli nowe życie, wolne od długów.

Upadłość konsumencka – jakie zobowiązania podlegają umorzeniu?

Na skutek przeprowadzonego postępowania upadłościowego umorzeniu podlegają wszelkie zobowiązania, takie jak umowy kredytu, umowy pożyczki, faktury VAT oraz ich wysokości. Wyjątkiem są zobowiązania alimentacyjne, wynikające z rent z tytułu odszkodowania za wywołanie choroby, niezdolności do pracy, kalectwa i śmierci. Umorzeniu nie podlegają także kary grzywny orzeczone przez Sąd oraz zobowiązania do zapłaty nawiązki lub świadczenia pieniężnego orzeczonego przez Sąd jako środek karny. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej najlepiej zlecić specjalistom – prawnikom, którzy na co dzień mają do czynienia z tego typu sprawami.

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Upadłość konsumencką można ogłosić w stosunku do osoby fizycznej, która stała się niewypłacalna i nie prowadzi działalności gospodarczej. Postanowienie wydaje Sąd. Wniosek można złożyć w dowolnym czasie, niezależnie od tego, kiedy powstał stan niewypłacalności. Cały proces można podzielić na kilka etapów. Dotyczą one postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości, postępowania upadłościowego właściwego, likwidacji masy upadłości, ustalenia planu spłaty wierzycieli, a następnie jego wykonania.

Dlaczego upadłość konsumencką warto ogłosić z kancelarią Ask-Me?

Nasza kancelaria prawna posiada ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze prawa i finansów. Od 1998 r. członkowie kancelarii tworzą miejsce przyjazne klientom, którzy wymagają profesjonalnego wsparcia prawnego. Pomagamy ogłosić upadłość konsumencką, napisać wniosek oraz przeprowadzamy klientów przez każdy etap tej procedury, tak aby wszystko było dla nich przejrzyste i zrozumiałe.

Pomagamy skompletować wszystkie potrzebne dokumenty. Z kolei stając przed Sądem, dokładamy wszelkich starań, aby plan spłaty wierzycieli był jak najkorzystniejszy. Na każdy etapie postępowania dopilnowujemy wszelkich spraw. Co więcej, proponujemy wyłącznie przejrzyste zasady współpracy. Zapewniamy pełną poufność oraz stały kontakt. Przedstawiamy naszym klientom, czym jest upadłość konsumencka i jakie są jej konsekwencje. Jesteśmy skuteczni, dlatego warto nam zaufać!

Upadłość konsumencka – najczęściej zadawane pytania

Nasi klienci mają wiele pytań w związku z upadłością konsumencką, którą planują ogłosić. Najczęściej pytają o konsekwencje, na przykład to, czy po ogłoszeniu upadłości traci się mieszkanie lub w jaki sposób osoba upadła kontrolowana jest przez Sąd. Na te oraz inne pytania chętnie i rzeczowo odpowiadamy naszym Klientom, tak aby mogli podjąć słuszną decyzję w swojej sprawie. Zachęcamy do kontaktu! Ask-Me to profesjonalna pomoc prawna – specjaliści doskonale znający prawo i rozwiązujący nawet najtrudniejsze sprawy.


Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z doradcą w Kancelarii Ask-Me.
Pierwszą poradę trzymasz ZA DARMO.

tel.: 600-051-100
email: zapytaj@ask-me.com.pl


Napisz do nas.

Odpowiemy na każde pytanie.

Aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania, opisz krótko jaki zakres wsparcia interesuje Cię z naszej strony.

Dyskrecja GWARANTOWANA!

Wyślij do nas zapytanie

3 + 9 =